core Head Administrator

This thread is for nominating your players for the best-in-class awards for ozfortress season 32. This thread will be used by admins to collects the rosters of each team for voting, which will happen at a later date.

Captains are asked to please respond to this thread with the completed template below by the Sunday the 5th of December! Please save replies for nominations only and not discussion. Only one reply per team.

Failure to submit nominations will result in you and your team being unable to receive any awards or be eligible for ingame medals.

Strictly follow the format below, as I will be using an automated script to process this data.

Team Name:
Division (Premier/High/Intermediate/Main/Open):
Best Combo Scout:
Best Flank Scout:
Best Pocket Soldier:
Best Roaming Soldier:
Best Medic:
Best Demoman:
Best Utility:
Most Improved Player:

Team name: Stalin’s slaves
Division(Premier/High/Intermediate/Main/Open): Open
Best Combo Scout: Xstroyer
Best Flank Scout: i am cow i go moo
Best Pocket Soldier: LancoBoo
Best Roaming Soldier: Stamm
Best Medic: hamgames
Best Demoman: noahsun
Best Utility: Xstroyer
Most Improved Player: noahsun

vi-

Team Name: saturn
Division (Premier/High/Intermediate/Main/Open): High
Best Combo Scout: vivi
Best Flank Scout: ozy
Best Pocket Soldier: stigma
Best Roaming Soldier: typo
Best Medic: conflux
Best Demoman: bitvolt
Best Utility: ozy
Most Improved Player: typo

Team Name: Fakeopenteam
Division: Open
Best Combo Scout: h0tSnack
Best Flank Scout: Amiibo King
Best Pocket Soldier: Homer
Best Roaming Soldier: Dep
Best Medic: Zeal
Best Demoman: Conner
Best Utility: H0tSnack
Most Improved Player: Homer

Team Name: crow time
Division (Premier/High/Intermediate/Main/Open): Open
Best Combo Scout: BTYK
Best Flank Scout: Sly
Best Pocket Soldier: Kim Jong Un
Best Roaming Soldier: SEGA Bass Fishing
Best Medic: Mr Swooce
Best Demoman: Kibibibit
Best Utility: Kibibibit
Most Improved Player: BTYK

Team Name: Ice Climbers
Division (Premier/High/Intermediate/Main/Open): High
Best Combo Scout: space
Best Flank Scout: ether
Best Pocket Soldier: vonixyy
Best Roaming Soldier: aino
Best Medic: raina
Best Demoman: jane doe
Best Utility: aino
Most Improved Player: vonixyy

Team Name: Engineer 47
Division (Premier/High/Intermediate/Main/Open): Main
Best Combo Scout: mtndrew
Best Flank Scout: White Rappers Worst Enemy
Best Pocket Soldier: Andre
Best Roaming Soldier: Sun
Best Medic: Revetron
Best Demoman: Hero
Best Utility: TUX
Most Improved Player: White Rappers Worst Enemy

Team Name: soirée
Division (Premier/High/Intermediate/Main/Open): Premier
Best Combo Scout: cooki
Best Flank Scout: aishou
Best Pocket Soldier: riot
Best Roaming Soldier: silvo
Best Medic: lau
Best Demoman: enrith
Best Utility: silvo
Most Improved Player: paulsen